przeprowadzki

Transport używanych mebli z zagranicy

Jakiś czas temu na jednym z krakowskich osiedli powstał, kolejny już zresztą, salon w którym kupić można używane meble sprowadzane np z Holandii.

Transport używanych mebli to opłacalny biznes

przeprowadzkiPostanowiliśmy zapytać właściciela tego sklepu, czy taki biznes się opłaca? Czy Polacy chętnie kupują używane meble? A jeżeli tak to na co najczęściej się decydują? ,,Sprowadzanie mebli z zagranicy, w moim przypadku z Holandii, to biznes jak każdy inny – obarczony dużym ryzykiem. Sporo muszę zainwestować w te meble zanim trafią one do klienta. Sam koszt odkupu ich w Holandii nie jest zbyt wysoki, transport tych mebli też nie, gdyż za jednym razem przewożę ich całkiem sporo. Dogadałem się ze znajomym, który ma firmę przeprowadzkową, konkurencja na rynku jest spora, a na tanie przeprowadzki-Kraków też aż tak dobrze nie zarabia więc od czasu do czasu jedzie dla mnie do Holandii. Zazwyczaj coś przy tych przywiezionych meblach trzeba zrobić, albo odmalować, odświeżyć, czasami coś trudniejszego ale tym zajmuje się już sam. Musze przyznać, że jak zaczynałem w tej branży nie byłem pewien sukcesu, zastanawiałem się czy Polacy będą chcieli kupować używane meble. Miałem jednak szczęście, bo chcą. Meble przywiezione z Holandii są zazwyczaj w trochę innym stylu niż te dostępne w Polsce, ponadto są wyjątkowe gdyż może być tak, że już nikt inny nie będzie miał identycznej komody jak osoba która kupiła ją u mnie.

Ceny są tez bardzo korzystne, gdyż w Holandii meble te sprzedawane są za grosze i nawet po doliczeniu do nich kosztu transportu i wszystkich pozostałych to są tańsze niż te dostępne w sklepach.”