Uzdatnianie wody śniegowej tabletkami

Remonty tarasów od fachowców

Uzdatnianie wody śniegowej tabletkami

 

Mieszkając na co dzień w mieście, gdzie woda w kranie zdatna jest do picia, a w sklepie pod blokiem znajduje się cały regał obstawiony przeróżnymi wodami mineralnymi i źródlanymi, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że są miejsca i sytuacje, w których nie mamy wody pitnej dostępnej na każde nasze życzenie. Jest tak między innymi w wysokich górach.

Szanuj żołądek, użyj tabletek uzdatniających wodę

tabletki uzdatniające wodęWyobraźmy sobie na chwilę Matterhorn. Szczyt, znajdujący się w Alpach, na prawie 4500 metrach wysokości. Nawet w środku lata góra ta pokryta jest śniegiem. Nawet zdecydowanie poniżej szczytu jedyne, co możemy znaleźć to śnieg i lodowiec. Chcąc więc zdobyć taką górę, musimy wyposażyć się w wodę pitną. Podejście jest jednak strome, wymagające wspinaczki, więc ciężar bagażu należy ograniczać. Po co więc nosić wodę, skoro dookoła tyle śniegu, który można na nią spokojnie przetopić. Problemem jest jedynie jej zdatność do picia. W topionym śniegu może znajdować się tyle zanieczyszczeń i mikroorganizmów, że nasz żołądek nie da rady sobie z nimi poradzić. Rozwiązaniem tego problemu są tabletki uzdatniające wodę. Są znacznie lżejsze, niż noszenie butelek z wodą i skutecznie uzdatniają wodę. Można dzięki nim bez obaw pić przetopiony śnieg i nie bać się, że nasz organizm zostanie zatruty. Mając więc tabletki w plecaku, śmiało można ruszać zdobywać nawet najwyższe szczyty.

Oczywiście nie trzeba jechać na czterotysięcznik, aby przekonać się o przydatności tabletek do uzdatniania wody. Warto zabrać je ze sobą także w podróż do egzotycznych krajów, gdzie woda w kranie zdecydowanie nie nadaje się do spożycia przez Europejczyków. Pozwoli nam to zaoszczędzić pieniądze na wodę butelkowaną, przy okazji nie narażając nas na przykre dolegliwości.