balony

Wesele dawniej i dziś

Wszystko się zmienia. Rzeczy i wydarzenia, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były nieznane, nieprzyzwoite albo wręcz nie do pomyślenia, w dzisiejszych czasach są już na porządku dziennym. Wraz z nieuniknionym postępem wszelkich dziedzina naszego życia, zmieniają się również formy organizowanych wesel. Jak wyglądało wesele dawniej, chyba każdy wie.

Balony na wesele

balonyJeszcze kilkanaście lat temu, wychodząc za mąż, należało liczyć się z koniecznością zorganizowania olbrzymiej imprezy w sali balowej, gdzie pod sufitem unosiły się balony z helem, a także specjalne balony na wesele, w pastelowych kolorach. Pod ścianami sali porozstawiane były stoły, przy których zasiadali goście, natomiast środek sali przeznaczony był do tańca. Posiłki roznoszono na srebrnych tacach, a między nimi wznoszone były kolejne toasty. Dziś ciągle często spotyka się wesela tego typu. Jednak coraz więcej młodych par decyduje się na nieco inne rodzaje świętowania swojego wielkiego dnia. Coraz bardziej popularne są wesela w plenerze. Do krzeseł gości weselnych przymocowane są kolorowe balony dekoracyjne, których bogatą ofertę prezentuje każdy sklep internetowy z balonami. Możemy zdecydować się na zwykłe, gładkie balony albo też na balony do modelowania, które swoim wyglądem upiększać będą całe przyjęcie. Odchodzi się również od tradycji mówiącej o tym, że wesele powinno trwać do białego rana. Bardzo często goście weselni rozchodzą się niedługo po północy, aby państwo młodzi mieli czas zregenerować siły przed poprawinami następnego dnia. Niekiedy wesela organizuje się również w formie grilla albo po prostu większego obiadu.

Nie każdy ma ochotę i przede wszystkim nie każdego stać na to, aby zorganizować całonocną imprezę dla kilkuset osób – bo nie ulega wątpliwości, że właśnie tylu gości by się zebrało, gdyby wziąć pod uwagę nawet najdalszą rodzinę i znajomych. Często właśnie na ślub zaprasza się większą liczbę osób po to, by wesele przebiegało już w nieco bardziej kameralnej atmosferze. Wszystko zależy od woli państwa młodych.