Wiosną czas zadbać o swój rower

Remonty tarasów od fachowców

Wiosną czas zadbać o swój rower

Gdy nadchodzi wiosna to miłośnicy tras rowerowych wyprowadzają swoje jednoślady z garażów, piwnic czy komórek. Nadchodzi czas ogólnej mobilizacji w przygotowywaniu swoich maszyn na kolejne ekstremalne wyprawy. To właśnie pierwsze cieplejsze wiosenne dni są oznaką, że sezon rowerowy zbliża się ogromnymi krokami. Trzeba tylko przygotować swoje rowery.

Najłatwiej serwisuje się Romety

Romet Orkan 9MGdyby policzyć wszystkich producentów rowerów to można by naliczyć ich kilkuset. Podobnie jak w motoryzacji tak samo i w branży rowerowej można podzielić producentów na lepszych i gorszych. Na ten temat swoje zdanie mają serwisanci, którzy zajmują się przygotowywaniem rowerów do sezonu letniego. Można usłyszeć opinię, że niektóre rowery serwisuje się o wiele łatwiej od innych. Jest na przykład taki model roweru Romet Orkan 9M, którego przygotowanie do sezonu letniego zajmuje kilkanaście minut. Wszystko dlatego, że ten rower jest tak dobry i wytrzymały, że z nim się po prostu nic nie dzieje co by wymagało jakiejś naprawy czy modyfikacji. Wielu serwisantów twierdzi, że wystarczy na ten rower wsiąść i jechać, że na dobrą sprawę nie trzeba przy nim zupełnie nic robić. Wiadomo jednak, że każdy właściciel takiego markowego jednośladu chce mieć pewność, że jego rower jest odpowiednio przygotowany do sezonu letniego. To wynika po prostu z tego, że się dba o swój rower tak jak zaleca to czynić producent.

Rowery w ciągu zimy zalegają w garażu, piwnicy czy w komórkach. Kiedy tylko pojawiają się pierwsze oznaki wiosny to miłośnicy dwóch kółek wyciągają swoje luksusowe jednoślady. Każdy rowerzysta przygotowuje swój rower do sezonu letniego. Jedni robią to samodzielnie a inni zlecają takie prace serwisom rowerowym. Niektóre modele są tak dobre, że nie wymagają zbyt wielkich prac przygotowawczych.