Wkręt ciesielski – wytrzymałość oraz precyzja

Remonty tarasów od fachowców

Wkręt ciesielski – wytrzymałość oraz precyzja

Popularne i dostępne na różnego rodzaju stoiskach z asortymentem budowlanym, wkręty ciesielskie stanowią obowiązkowe wyposażenie skrzynki z narzędziami każdego cieśli. Zróżnicowana długość wkrętów, możliwość wszechstronnego zastosowania oraz ciągłe innowacje związane z kształtem nacięć na talerzu, nieustannie stawiają ten produkt jak skuteczny element do skręcania konstrukcji drewnianych.

Wkręty – możliwość stworzenia solidnej konstrukcji drewnianej

wkręt ciesielskiWymogi związane z jakością materiałów stosowanych podczas budowy domów, czy kompleksów mieszkalnych nieustannie rosną. Dlatego wkręt ciesielski jest wciąż ulepszany. Przekłada się to na trwałość wkrętów, sprawniejszy montaż poszczególnych elementów drewnianych, a także obniża ryzyko uszkodzeń i pęknięć drewna w trakcie wkręcania. Najpopularniejsze i najczęściej spotykane to wkręty z nacięciem krzyżowym oraz nowszy rodzaj wkrętów trox, z charakterystycznym nacięciem w kształcie sześcioramiennej gwiazdy. Dzięki temu rozwiązania istnieje większa kontrola nad całym procesem pracy a instalacja i łączenie różnych elementów z drewna zajmuje mniej czasu. Wszystkie wkręty ciesielskie pokryte są warstwą cynku, która zapobiega korozji, co przekłada się na trwałość konstrukcji budowanych z udziałem. Dostępne są różnego rodzaju długości oraz średnice, w zależności od potrzeb oraz przeznaczenia. Wysoka siła docisku zapewnia stabilność konstrukcji, a dostępne modele talerzy ułatwiają zakrycie wkrętów zaślepkami.

Bardzo popularne wśród osób pracujących z drewnem oraz w sektorze budowlanym, ze specjalną końcówką samowkręcającą, ułatwiają prace oraz zwiększają jakość rzeczy wykonanych z ich udziałem. Bogaty wybór oraz uniwersalność, zapewniają możliwość zastosowania wkrętów w wielu sytuacjach.