Wybieramy skuteczny mop kieszeniowy

Remonty tarasów od fachowców

Wybieramy skuteczny mop kieszeniowy

Dbanie o czystość podłóg jest bardzo ważne zwłaszcza wtedy, kiedy mamy w domu raczkujące dziecko. Mycie tej powierzchni jest wówczas niezwykle istotne, bowiem maluch nie zdający sobie sprawy z obecnych na podłodze zabrudzeń, bakterii i chorobotwórczych drobnoustrojów często wkłada do buzi paluszki, które chwilę wcześniej poruszały się po podłodze.

Jak wybrać mop do mycia podłóg?

profesjonalny mop płaski kieszeniowyRodzajów mopów jest na rynku bardzo dużo, ale nieczęsto zastanawiamy się, na czym polega różnica pomiędzy poszczególnymi modelami i jaki sprzęt będzie najlepszy do naszych powierzchni. Dopiero sytuacje wymuszające na nas poświęcanie tej czynności więcej czasu niż zwykle sprawia, że postanawiamy przyjrzeć się poszczególnym egzemplarzom i wybrać taki, który ułatwi nam pracę i będzie najbardziej efektywny. Otóż rodzaj mopa powinno się wybierać nie tylko wedle własnych preferencji, ale także biorąc pod uwagę materiał, z którego została wykonana nasza podłoga. Jeśli mamy w domu zarówno podłogi drewniane, płytki czy gresy i nie chcemy inwestować w osobny mop do każdej z tych powierzchni, wówczas dobrym, najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie profesjonalny mop płaski kieszeniowy, zwłaszcza taki wyposażony w wyciskarkę czy spryskiwacz. Zaletą tego rodzaju mopa jest fakt, że w przeciwieństwie do mopów paskowych czy sznurkowych w ten rodzaj końcówki nie wplątują się różnego rodzaju zabrudzenia w postaci na przykład sierści czy włosów, więc zdecydowanie łatwiej jest myć taką końcówkę po zakończonym czyszczeniu. Wyposażenie w wyciskarkę sprawia, że nie musimy schylać się i moczyć rąk podczas czyszczenia, a zastosowanie spryskiwacza pozwala na dozowanie większej ilości detergentu w miejscach mocniej zabrudzonych. Nie ma tez obawy o zbyt dużą ilość płynu w przypadku podłóg drewnianych czy paneli.

Choć wydawać by się mogło, że w wybór mopa do mycia podłogi nie ma większego znaczenia, to jednak każdy z dostępnych na rynku modeli cechują inne właściwości, a dodatkowe wyposażenie na przykład w formie wyciskarki czy spryskiwacza sprawia, że wykonywanie tej czynności stanie się zdecydowanie łatwiejsze i bardziej skuteczne.