Wypadek drogowy w Niemczech

Remonty tarasów od fachowców

Wypadek drogowy w Niemczech

 

Wypadki drogowe to kolizję w skutek w której doszło do uszczerbku na zdrowiu powyżej siedmiu dni, często wymagające również leczenie szpitalnego. Jeżeli byłeś ofiarą, poszkodowanym w wypadku drogowym na terenie Niemiec, warto wiedzieć co Ci przysługuję oraz jak należy postępować w takiej sytuacji.

Byłeś ofiarą wypadku drogowego w Niemczech?

odszkodowanie za wypadek drogowy w NiemczechDobrze abyś wiedział na początek jak należy postępować, pierwszą czynnością oczywiście jest zabezpieczenie miejsca wypadku, tak aby było bezpiecznie zarówno dla Ciebie jak i dla sprawcy wypadku. Kolejnym etapem jest wezwanie odpowiednich służb, które udzielą pomocy poszkodowanym, zajmą się pojazdami oraz przeprowadzą postępowanie wyjaśniające. Należy zabrać od policjanta, dokument potwierdzający jak wyglądała cala sytuacją, aby mieć przedstawioną cała sytuację oraz zanotować sobie dane policjanta. Jeżeli czegoś nie rozumiesz nie masz obowiązku tego podpisywać, tylko możesz poczekać na tłumacza. Kolejnymi prawami, które Ci przysługuję jest samochód zastępczy na czas naprawy twojego pojazdu. Wypłata pieniędzy na warunkach niemieckich, co jest znacznie korzystniejsze ze względu na szerszy zakres ubezpieczenia oraz odszkodowanie za brak swojego samochodu, który musiał być w naprawie. Odszkodowanie za wypadek drogowy w Niemczech, dotyczy również Ciebie, jeżeli był to wypadek, nastąpił uszczerbek na zdrowiu, przymuszone zwolnienie lekarskie. Przysługuję Ci prawo do ubezpieczenia, które w Niemczech są wysokie, między innymi ze względu na niezdolność do pracy, uszczerbek na zdrowiu, na ewentualne liczenie. Wszystko zależy od odniesionych szkód.

Takie podstawowe informację na temat jak zachować się w trakcie wypadku, przed wyjazdem do Niemiec każdy powinien znać. Tak samo sytuacja ma się z postępowaniem, gdy już jesteśmy poszkodowanymi w wypadku.