Wytrzymałe i nowoczesne podłogi sportowe

Remonty tarasów od fachowców

Wytrzymałe i nowoczesne podłogi sportowe

Przede wszystkim rozwiązanie to jest bardzo popularne na rynku, zyskuje sporo pozytywnych opinii i stanowi najczęściej stosowane rozwiązanie w przypadku obiektów sportowych. Przed samym ułożeniem podłogi, niezbędne jest jednak sprawdzenie stanu wylewki, który pozwala na stwierdzenie, czy powierzchnia jest odpowiednia dla tego rodzaju konstrukcji. Następnymi etapami są montaż elementów nośnych oraz samej podłogi, która, dzięki nowoczesnym systemom montażowym, zyskała ogromną wytrzymałość.

Sposób montażu podłogi sportowej

podłoga sportowaRóżnego rodzaju obiekty sportowe, jak hale, tak samo te tuż przy szkołach, jak również przeznaczone do użytku publicznego oraz organizacji różnego rodzaju wydarzeń sportowych, wymagają odpowiedniej nawierzchni, która pozwoli na bezpiecznie przeprowadzanie rozgrywek. Współczesne techniki montażowe oraz wykorzystanie drewna jako materiału, pozwalają na stworzenie wytrzymałej i bezpiecznej powierzchni. Podłoga sportowa to najczęściej wykonana z parkietu powierzchnia, która zapewnia odpowiednią przyczepność podczas uprawiania sportu a także wystarczającą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Tego rodzaju parkiety stanowią powszechne zastosowanie w przypadku tak samo sal gimnastycznych, jak i siłowni, czy jako parkiet w szkołach baletowych.

Przed rozpoczęciem pracy, najważniejszym zadaniem jest sprawdzenie jakości wylewki, która powinna spełniać określone warunki. Na podstawie otrzymanych wyników, podjęta zostaje decyzja dotycząca rozpoczęcia montażu lub jego wstrzymania. Najczęściej, tego typu parkiety montowane są w technice kilkuwarstwowej, co w szczególności zapewnia ogromną wytrzymałość podłożu, a także jego odpowiednią amortyzację. Dzięki warstwie lakieru, umieszczonej na parkiecie, jest on bardziej odporny na działanie różnego typu substancji.