Xiaomi Yi, Gopro, do czego slużą?

Remonty tarasów od fachowców

Xiaomi Yi

Xiaomi Yi, Gopro, do czego slużą?

Do czego możemy na dobrą sprawę wykorzystać kamerki sportowe? Jak sama nazwa nam podpowiada, głównym przeznaczeniem tych kamerek jest rejestrowanie różnych czynności, które wymagają od nas ruchu.

Kamery takie jak Xiaomi Yi są do specjalnych ujęć

Xiaomi YiKamerki, jakie mamy w telefonie, nie są dostosowane do tego, żeby używać ich w różnych ekstremalnych sytuacjach. Nie są odporne na obicia lub wodę. Nie ma też aż takich uchwytów don ich, jakie mają kamery sportowe. Co jest fajne w nich, że są małe, lekkie i nawet można założyć je za pomocą różnych mocowań na głowę, a to nie jest nawet zbyt uciążliwe. Tak samo na kasku motocyklowym można spokojnie zamontować taką kamerkę. Jakie mamy dzisiaj dostępne kamery na rynku? Mamy klasykę tego gatunku – Gopro Hero 4, kamerka ta łączy idealny obraz, z świetnym dźwiękiem i dodatkowo mocną obudową. Wszystko to łączy się w całość, która jest wyznacznikiem standardów. Akcesoria Gopro są również najwyższej klasy dzięki czemu pozwalają na wykorzystanie ich w różnych warunkach, bez strachu, że spadną z mocowań i coś im się stanie. Co więcej? A więcej możemy kupić dużo tańszą od Gopro kamerkę chińskiej produkcji Xiaomi Yi. Jest to kamera, która ma wysokie aspiracje przy dużo niższej cenie. Kamera Xiaomi Yi jest trzy razy tańsza od wcześniej wspomnianej kamery. Co więcej, obie kamery mimo podobnej jakości akcesoriów mają całkiem różne ceny za nie. Co więcej, Xiaomi Mi Band, to opaska, która znacznie zwiększa możliwości wykorzystania kamery. A jak wiemy, taka kamera ma być typowo użytkowa. Co prawda do nagrywania wesel itp. słabo się nadaje, jednak do wyczynów na motocyklu nadają się już idealnie! Chcemy nagrać swoje stunterskie wyczyny, albo skok z bungee to kamerka taka jak wręcz idealna, właśnie ze względu na to, że do rejestracji takich wyczynów została stworzona. W spokojnym środowisku ona się po prostu marnuje.

To nie jest jej żywioł, dodatkowo za cenę kamery Gopro możemy kupić naprawdę jeszcze lepszą kamerę do wykorzystania spokojnego. Dlatego nie skazujmy kamer sportowych na marnowanie się i kupujmy je tylko wtedy, kiedy będziemy je wykorzystywać tak, jak się należy.