Za co młodzi kochają papieża Franciszka?

Remonty tarasów od fachowców

Za co młodzi kochają papieża Franciszka?

Od lat mówi się o tym, że współczesnym problemem kościoła jest brak młodych, którzy zaglądaliby w jego mury. Bo z czym dzisiejszych dwudziestolatkom kojarzy się ta instytucja? Przestarzały system, brak współczesnego myślenia a także swoistej empatii. Jednak od kilku lat na stolicy Piotrowej zasiada ktoś, kto stara się łamać wszelkie stereotypy i dokonać można powiedzieć cudu. Zachęcić ponownie młodych, by odwiedzali kościół.

Franciszek pokazuje, że nadąża za młodzieżą 

dobrotliwy papież FranciszekŚwiatowe Dni Młodzieży, które miały miejsce nie tak dawno pokazały, że młodych wiernych z całego świata wciąż nie brakuje. Te osoby z ogromnym poświęceniem stały kilka bądź kilkanaście godzin tylko po to, aby zobaczyć go na własne oczy. Ojciec Święty jest pewnego rodzaju symbolem, ikoną. Z jednej strony to przecież dobrotliwy papież Franciszek. Kocha zwierzęta, tak jak święty po którym wziął swoje imię. Wie, że zarówno młodzi jak i jeszcze małe dzieci są przyszłością Kościoła, dlatego też chce nawiązywać z nimi dialog. Gdy jednak sytuacja tego od niego wymaga potrafi być także bardzo wymagający. Jednak wciąż w tym wszystkim jest bardzo rozczulający. To wspaniały człowiek i głowa kościoła. Młodzi ludzie uwielbiają nie tylko go słuchać czy oglądać ale również czytać. Dlatego też wiele portali internetowych, książek i gazet chętnie opisuje coraz to nowe poczynania papieża Franciszka. Wierzą oni bowiem w to, że te słowa trafią do młodych i wreszcie zrozumieją ci taj naprawdę jest w życiu ważne. 

Papież Franciszek ujmuje również ludzi swoim uśmiechem i otwartością. To wzór chrześcijanina dla każdej osoby wyznającej tę wiarę. Pokazuje, że bycie dobrym dla drugiego zawsze się opłaca. Nie chodzi tu o wynagrodzenie finansowe a o duchowe, które jest zdecydowanie ważniejsze.