Zadania stojące przed projektantem przestrzeni.

Remonty tarasów od fachowców

teren zielony

Zadania stojące przed projektantem przestrzeni.

Kreowanie przestrzeni parkowej jest pracą wcale niełatwą. Jeśli mamy do czynienia z dużym powierzchniowo parkiem mamy duże pole do popisu. Możemy podzielić je na różnego typu strefy, które na pewno zaspokoją potrzeby każdej z grup korzystających z parku.

Ciężkie zadania projektantów terenów zielonych

teren zielonyW dużych parkach często instaluje się muszle koncertowe, a nawet i małe amfiteatry, przyciąga to wiele ludzi w miesiącach letnich kiedy to spędza się dużo czasu na świeżym powietrzu. Wiele parków stawia również na rozrywki związane z wodą, a to płynie przez nie strumyk, a to jest oczko wodne, może nawet kilka małych stawów z rybami ozdobnymi. Dookoła oczywiście obowiązkowo sadzi się różne trawy oraz pałkę wodną, a w samych stawach rośnie lilia wodna. Dookoła można postawić ławki parkowe lub ławki miejskie, aby można było cieszyć się widokiem pływających ryb. Innym pomysłem jest fontanna wraz z płytkim brodzikiem, która w okresie letnich upałów może pełnić rolę kurtyny wodnej. Projektowanie terenów zielonych w dużych parkach musi uwzględniać ścieżki, ławki oraz śmietniki, a także potrzeby najmłodszych użytkowników. Plac zabaw zazwyczaj robi się najbliżej miejsca gdzie park styka się z przestrzenią miejską, tak, żeby były osiągalne dla małych nóżek, a najlepiej jakby miały jak największą liczbę atrakcji. Postawienie piaskownicy i dwóch huśtawek nie zaspokoi potrzeb dzieci i ich rodziców, tym bardziej, że jeśli chodzi o place zabaw to mamy coraz to więcej nowych rozwiązań i urządzeń do zabawy, nie tylko zjeżdżalnie ale też i wszelkiego rodzaju bujaki, domki do wspinania i zjeżdżania i inne kreatywne zabawki. Dla nieco starszych dzieci i młodzieży wiele parków oferuje parki linowe, gdzie można spędzić czas na świeżym powietrzu i ćwiczyć równowagę i koordynację ruchową.

Dla rodziców montuje się przy placach zabaw ławki aby dorośli mogli usiąść i patrzeć jak pociechy bawią się w grupie a sami mogą czytać książkę czy gazetę lub rozmawiać z innymi rodzicami. Albo skorzystać z postawionej siłowni po chmurką. Takie urządzenia są od niedawna montowane w parkach wielu miast i cieszą się niezwykłą popularnością.