Zapisanie dziecka do żłobka

Na rynku działają dwa rodzaje żłobków – prywatne i publiczne. Oba rodzaje placówek są kierowane do wszystkich dzieci w wieku od około szóstego miesiąca życia do ukończenia trzeciego roku życia. Jest to pierwsza placówka, do której można posłać dziecko.

Jak działają żłobki?

żłobki prywatne szczecinZ pewnością pierwsze rozstanie z dzieckiem nie jest łatwym doświadczeniem, ale z czasem takich sytuacji będzie coraz więcej, ponieważ maluch staje się coraz większy. Jeżeli rodzice nie mogą sprawować osobistej opieki nad maluchem, to przeważnie go posyłają żłobka, gdyż mogę wtedy wrócić do pracy. Niejednokrotnie się okazuje, że dzieci uwielbiają chodzić do żłobka i mają tam doskonałe warunki do rozwoju, zatem rodzice szybko się przekonują, że dokonali dobrego wyboru. Dzieci, w czasie pobytu w żłobku, mają zapewnione pełne wyżywienie w postaci śniadania, obiadu i podwieczorku, które są realizowane w ramach cateringu zewnętrznego lub też dania są przygotowywane w kuchni, jeżeli dana placówka ją posiada. W razie konieczności, maluszki są karmione przez panie opiekujące się nimi, zatem nie ma obawy, że dzieci będą chodziły głodne. Ponadto w trakcie pobytu w żłobku, dzieci biorą udział w licznych zajęciach kreatywnych, które rozwijają ich umiejętności i wspierają rozwój intelektualny, psychiczny oraz fizyczny. Rodzice bardzo chętnie wybierają żłobki prywatne Szczecin jest miastem, w którym znajdziemy ich nawet kilkanaście. Warto mieć też na uwadze, że prywatne żłobki mogą znacznie więcej kosztować niż samorządowe.

Każdego roku do żłobków jest przyjmowanych nawet kilkaset tysięcy maluchów, których rodzice musieli wrócić do pracy. To dla dzieci doskonałe rozwiązanie, gdyż są pod stałą, profesjonalną opieką oraz uczą się współgrania  rywalizacji z innymi dziećmi.