Zapobieganie przez obserwowanie za pomocą telewizji

Remonty tarasów od fachowców

Zapobieganie przez obserwowanie za pomocą telewizji

W dobie powszechnej inwigilacji coraz większa uwaga przywiązywana jest do rejestracji zachowań ludzkich za pomocą kamer przemysłowych. Urządzenia te pozwalają rejestrować obrazy w różnych warunkach atmosferycznych. Powszechnie wykorzystywane są one w monitoringu miejskim przez operatora, który gdy dostrzeże zagrożenie powiadamia odpowiednie służby. Coraz częściej wykorzystywane są tak zwane mobilne centra monitoringu.

Technologia telewizji przemysłowej w monitoringu

telewizja przemysłowaJest to jedno z przykładowych zastosowań monitoringu, które wykorzystuje kamery. W związku z rozwojem technologii coraz częstszym staje się stosowanie technologii FULL HD w urządzeniach wykorzystywanych do monitoringu. Kiedyś było to nie do pomyślenia. Teraz staje się to powoli standardem. Jedynym ograniczeniem jest format zapisu pliku. Jako, że obraz o dużej rozdzielczości zajmuje odpowiednio dużo miejsca niezbędnym staje się zapewnienie odpowiedniego zapasu wolnego miejsca na dysku. Rozwiązań, w których wykorzystywana jest telewizja przemysłowa jest znacznie więcej. W chwili obecnej praktycznie gdziekolwiek wyjdziemy podąża za nami baczne oko kamery. I tak jadąc autobusem miejskim czy tramwajem jesteśmy w każdej chwili obserwowani i nagrywani przez kamery. Osobiście uważam, że jest to słuszna strategia. W przypadku przestępstwa telewizja przemysłowa jest w stanie znacznie skrócić czas trwania postępowania. Niejednokrotnie dowody w sprawach karnych zostają utrwalone za pomocą kamer. W związku z czym dużo łatwiej jest rozstrzygnąć o winie bądź braku winy oskarżonego.Innym przykładem zastosowania różnego rodzaju technologii monitoringu są instytucje publiczne.

Również tam najczęściej stosowanym środkiem bezpieczeństwa jest telewizja przemysłowa. Oprócz tego stosuje się na przykład bramki wykrywające przedmioty metalowe przy wejściach lub psy tropiące narkotyki i substancje niebezpieczne. W dobie ataków terrorystycznych takie środki zapobiegawcze wydają się niezbędne.