Zastosowanie gaśnic proszkowych

Remonty tarasów od fachowców

Zastosowanie gaśnic proszkowych

Gaśnice to sprzęt używany w pierwszej kolejności, przy wystąpieniu pożaru. Istnieje wiele rodzajów gaśnic, z czego każda przeznaczona jest do gaszenia innych materiałów. Jakie są między nimi różnice? Co można ugasić gaśnicą proszkową? Każdy powinien znać podstawowe parametry każdej z gaśnic.

Do czego można wykorzystać gaśnicę proszkową?

gaśnice proszkowe cenyObecność gaśnic przeciwpożarowych jest wymaga w wielu miejscach publicznych, takich jak szkoła, ale także w każdym samochodzie. Najczęściej używanymi gaśnicami, są te proszkowe, gdyż można nimi gasić aż trzy rodzaje pożarów. Na każdej gaśnicy znajduje się oznaczenie literowe od A do F, które informuje użytkownika o tym, jakiego rodzaju pożar może nią ugasić. Gaśnica proszkowa może występować w różnych rozmiarach, w zależności od zapotrzebowania. Te najmniejsze bez problemu można przewozić w samochodzie, należy jednak pamiętać, aby regularnie odświeżać jej legalizację. Jeśli chodzi o gaśnice proszkowe ceny uzależnione są od ich wielkości, czyli ilości proszku, który znajduje się w środku. Proszek ten wyrzucany jest ze środka po naciśnięciu dźwigni, która powoduje jego uwolnienie pod wpływem sprężonego gazu. Użyty proszek ma zdolność odcinania dopływu podtrzymującego palenie tlenu do ognia. Gaśnice proszkowe mają wiele zalet, jedną z nich jest z pewnością to, iż można nimi gasić różne urządzenia elektryczne pod napięciem nawet do tysiąca woltów – jednak niektóre są przeznaczone do gaszenia sprzętów o jeszcze wyższym napięciu. Proszek gaśniczy nie powoduje uszkodzeń sprzętów i innych przedmiotów.

Sprzęt gaśniczy jest niezbędnym wyposażaniem wielu miejsc publicznych. Jest to pierwszy środek zapobiegawczy przeciwko pożarom. Gaśnice proszkowe mogą zostać użyte do gaszenia cieszy czy sprzętów elektrycznych.