Zdrowe produkty zwierzęce

Każdy z nas powinien włączyć do swojej diety zdrowe produkty zwierzęce. Dzięki nim prawidłowo zadbamy o nasz organizm. Regularne spożywanie przetworzonych pokarmów może prowadzić do wielu, naprawdę ciężkich chorób. Dlatego zrezygnujmy z zakupów w zwykłych supermarketach.

1.03.2003 JAJKO ZOLTKO W KILKU SKORUPKACH FOT. AGATA JAKUBOWSKA / AGENCJA GAZETA PUBLIKACJA PORADNIK DOMOWY NUMER SPECJALNY - DIETY - 5 / 2004 - 12.2004 PUBLIKACJA ZOSIA NR 1 (1) - 1.2005 PUBLIKACJA NASZ PORADNIK NR 6 (10) - 6.2005 SLOWA KLUCZOWE: ZYWNOSC KUCHNIA ZDJÊCIE DO WK£ADKI: PUBLIKACJA PORADNIK DOMOWY NUMER SPECJALNY - DIETY - 5 / 2004 - CZASOPISMA PUBLIKACJA ZOSIA NR 1 (1) - CZASOPISMA PUBLIKACJA NASZ PORADNIK NR 6 (10) - CZASOPISMA

Jeśli zdobędziemy stamtąd np. pierś z kurczaka, nie mamy pewności, że będzie ona zawierać 100% mięsa. Dlatego lepiej odwiedzać domowe farmy i tam zaopatrywać się w produkty zwierzęce. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że kupujemy naturalną i sprawdzoną żywność. Ferma drobiu znajduje się prawie w każdej miejscowości. Odwiedźmy więc takie miejsce i zaopatrzmy się w wybrane produkty. Tym sposobem zadbamy o nasze zdrowie. A jaką żywność warto włączyć do swojej diety?

Oczywiście białko pochodzenia zwierzęcego. Dzięki niemu powiększymy naszą masę mięśniową. Profesjonalni sportowcy powinni przyjmować naprawdę spore ilości białka. Dzięki niemu szybko zregenerujemy nasze obolałe mięśnie, pamiętajmy o tym. W końcu każdemu z nas zależy na posiadaniu dużej ilości energii. Im więcej mamy sił, tym lepiej i szybciej pracujemy. Aby to osiągnąć, warto do swojego śniadania włączyć produkty białkowe. Mogą to być np. jaja ściółkowe, które są bardzo często wybierane przez Polaków. Taka poranna jajecznica z pewnością doda nam energii na cały dzień. Pamiętajmy jednak, aby wybierać jajka dobrej jakości. Zwykle te oferowane w sklepach pochodzą z chowu ściółkowego. A chów ściółkowy polega na trzymaniu kur w niekomfortowych i ciasnych warunkach. Dlatego nie warto go wspierać. Zdrowe jajka pochodzą od szczęśliwych kur. Są one trzymane na wolnym wybiegu i mają odpowiednie, komfortowe warunki do życia.

Dlatego jeśli chcemy zakupić naprawdę jakościowe jajka, zrezygnujmy z wizyty w pobliskim supermarkecie. Lepiej udać się na farmę kur, gdzie zakupimy zdrowe i wartościowe produkty. A każdy z nas powinien jak najczęściej spożywać białko, pamiętajmy o tym. Dzięki niemu zadbamy o prawidłowy stan naszych kości i mięśni i będziemy cieszyć się zdrowiem.