Lakier samochodowy 163 – spray czy marker?

Drobne uszkodzenia zazwyczaj zauważa się po pewnym czasie, niewielkie szkody parkingowe niewpływające na konstrukcję pojazdu nie są widoczne na pierwszy rzut oka, w związku z czym niemożliwa jest reakcja na powstałą szkodę. W takiej sytuacji, zamiast kontaktować się z ubezpieczycielem w celu wyjaśnienia lepiej zakupić sztyft bądź farbę w sprayu.

Opel – lakiery samochodowe 163

lakier samochodowy 163Rozwiązania o których mowa pozwalają na szybkie pozbycie się uszkodzenia z naprawianego elementu nadwozia. W celu polakierowania nadwozia najlepszym wyborem będzie lakier samochodowy 163. Przedstawiany kod wchodzi w skład szerokiej gamy kolorystycznej, w tym przypadku oznaczenie to odnosi się do koloru określanego przez producenta jako „Lichtsilber”. Profesjonalne lakiery przeznaczone do pokrywania kolorem karoserii aut charakteryzują się odpowiednim przełożeniem barwy oraz efektu – w tym przypadku perłowego. Tańsze rozwiązania mogą niestety przynieść odwrotne skutki do zamierzonych. Co więcej, mogą one różnić się odcieniem od oryginału oraz nie posiadać właściwości antykorozyjnych. W przypadku napraw niepolegających na całościowym lakierowaniu auta należy zwracać szczególną uwagę na jakość farby znajdującej się w puszkach oraz termin przydatności do zużycia. Takie lakiery mogą już nie cechować się dobrym wypełnianiem przestrzeni lub wydajnością. W zależności od tego jak rozległe są uszkodzenia istnieje możliwość zakupu całej puszki, bądź niewielkiego sztyftu. 

Uszkodzenia lakieru nie zawsze muszą być duże, jednak nawet w takiej sytuacji z problemem można poradzić sobie samodzielnie. Szeroki asortyment profesjonalnych produktów przeznaczonych do lakierowania aut przydaje się zarówno w specjalistycznych warsztatach usługowych, jak i warunkach domowych.