Nowoczesne szufelki do odkurzaczy centralnych

Odkurzacze centralne mają mnóstwo przydatnych akcesoriów, nie będących tylko wężami i szczotkami, ale również tak nietypowymi akcesoriami jak szufelki. Pomagają one w znacznym stopniu podwyższyć wygodę korzystania z odkurzacza, i sprawiają iż może być on wykorzystywany w bardzo nietypowych pomieszczeniach.

Zaawansowane akcesoria do odkurzacza centralnego

niedrogie szufelki do odkurzacza centralnegoSzufelki do odkurzaczy są jednymi z najbardziej przydatnych akcesoriów do odkurzacza centralnego. Umożliwiają one bowiem zastosowanie odkurzaczy w miejscach, w których normalnie nie ma możliwości użycia odkurzacza z wężem, a podłoga musi być ręcznie zamiatana miotłami, choćby z racji ciasnej powierzchni. Służą one jako zrzut, do którego można zamiatać kurz i odpady z podłogi, zamiast używać tradycyjnego węża i szczotki czy końcówki do odkurzacza. Wszędzie tam gdzie nie ma miejsca na zastosowanie normalnego odkurzacza, lub węża odkurzacza centralnego, takie urządzenia sprawdzają się doskonale. Niedrogie szufelki do odkurzacza centralnego można dostać w większości sklepów z wyposażeniem do centralnych odkurzaczy, jak również u samych producentów. Są one na tyle zróżnicowane, iż bez trudu można dostać szufelkę która będzie spełniać wymagania osób, wyznaczonych do utrzymania czystości w pomieszczeniach. Szufelki sprzedawane są zarówno w bardzo prostej formie, jak i w wersjach zdecydowanie zaawansowanych.

Niektóre modele mogą być używane jako wentylacja, mająca wyciągać zakurzone powietrze i pomagać w utrzymaniu czystości w pomieszczeniu. Inne, natomiast, mają możliwość podłączenia standardowego węża od odkurzacza centralnego, co przydaje się szczególnie w sytuacji gdy pomieszczenie będzie przemeblowywane, umożliwiając użycie odkurzaczy centralnych w bardziej standardowy sposób.