Polecane masło orzechowe

Już od wielu lat panuje moda na zdrowe odżywianie się, dlatego też sklepy z takimi produktami cieszą się dziś ogromnym zainteresowaniem. Znajdziemy w nich nie tylko kaszę, makarony, miody czy soki, ale przede wszystkim, różnego rodzaju masła orzechowe.

Jakie są rodzaje maseł orzechowych?

masło orzechowe 100 procentZ roku na rok coraz więcej osób sięga po masła orzechowe, ponieważ przemawiają do nich liczne korzyści, wynikające z ich spożywania. Jeżeli tylko ktoś nie ma uczulenia na ten rodzaj alergenów, to z powodzeniem powinien włączyć je na stałe do swojej diety. Te małe owoce są wyjątkowo bogate w magnez, potas, żelazo czy też szereg witamin z grupy B, ale również witaminę A, E czy nawet K. Warto zaznaczyć, że na rynku znajdziemy niejedno masło orzechowe 100 procent, ale również sporo takich, które zawierają dodatek soli lub też cukru. Oczywiście warto wybierać te pierwsze, ponieważ są bardzo zdrowe i na pewno nie wpłynął negatywnie na nasz organizm, Czego nie można powiedzieć o masłach słodzonych czy do solonych. Jeżeli chodzi o rodzaje maseł, to w sprzedaży znajdziemy na pewno masło z orzeszków ziemnych, laskowych, nerkowca czy też włoskich. Ponadto nowością masła orzechowe z dodatkiem kokosa, kakao czy też z owocami. Jednakże zawsze najlepiej się sprawdzają naturalne, które będą idealnie pasować do kanapek, gofrów, placuszków czy też do ulubionej owsianki. Bez obaw można dziennie zjeść dwie – trzy kanapki z masłem orzechowym, gdyż jest ona bardzo syte i kaloryczne. W 100 g dowolnych orzechów, może się znajdować nawet 600 kalorii.

Ceny past orzechowych są zróżnicowane, w zależności od producenta, a także od rodzaju orzechów, z których są one wykonane. Na pewno najmniej zapłacimy za masło z orzechów arachidowych, natomiast najwięcej będzie kosztować masło z orzechów nerkowca.