Walczymy z uciążliwymi bólami pleców

Bez wątpienia ból pleców należy do powszechnych dolegliwości, które występują u wielu osób. Jest to ból, który odczuwa się wzdłuż pleców, a jego przyczynę może stanowić nieprawidłowa pozycja podczas snu, powstające schorzenia kręgosłupa oraz urazy. Ból pleców jest często spowodowany także siedzącym trybem życia. W celu zapobiegania takiej dolegliwości ważny będzie zdrowy tryb życia, odpowiednia ilość aktywności fizycznej oraz prawidłowa postawa ciała.

Radzimy sobie z bólem pleców

uciążliwe bóle pleców warmińsko mazurskieWarto wiedzieć, że bóle pleców mogą być spowodowane przez wiele przyczyn, dlatego postawienie właściwej i trafnej diagnozy bywa bardzo trudne. Dotyczy to całego kręgosłupa w części od szyi, aż do kości ogonowej. Zazwyczaj doskwiera w części lędźwiowej, karku oraz szyi. Jeżeli dotyczą nas uciążliwe bóle pleców warmińsko mazurskie to odpowiednie województwo do znalezienia profesjonalnej pomocy. Dolegliwości bólowe najczęściej występują u osób, których praca ma siedzący charakter, nie mają aktywności fizycznej albo złą postawę ciała. W przypadku kobiet ryzyko tej dolegliwości zwiększa chodzenie w butach na obcasach. Nieodpowiednie nawyki w postawie docelowo mogą prowadzić do poważniejszych schorzeń, takich jak lordoza albo skolioza i powodują ból niemal w każdej części pleców. Do rozpoznania dochodzi zazwyczaj w momencie, kiedy odczuwamy nasilenie w czasie dźwigania albo braku aktywności.

Warto wiedzieć, że bóle pleców, które nie nasilają się w czasie poruszania mogą sugerować obecność poważniejszych schorzeń. Samo przebywanie przez długi czas w pozycji stojącej albo siedzącej przekłada się na pogorszenie elastyczności kręgosłupa, jego nierównomiernego obciążenia, a także osłabienia siły mięśni w plecach i ich nadmiernego napięcia. Efektem tego są dolegliwości bólowe, które można wyeliminować poprzez regularny ruch, a także częste zmiany pozycji ciała.