Wybór komfortowych rolek regulowanych chłopięcych

Jazda na rolkach przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Wzmacnia mięśnie nóg i ma pozytywny wpływ na kondycję i koordynację. Jazda na rolkach to także powiew świeżego powietrza i świetny sposób na trening z rodziną i przyjaciółmi. Wybierając rolki dla dzieci, warto zwrócić uwagę zarówno na ich wygląd, jak i parametry techniczne wpływające na komfortową jazdę.

Cechy dobrych regulowanych rolek chłopięcych 

rolki regulowane chłopięceWybór rozmiaru wrotek jest bardzo ważny. Stopy mogą bowiem nie być stabilne w rolkach, co może prowadzić do kontuzji lub utrudniać korzystanie z rolek. Jeśli rolki mają posłużyć na dłużej warto zakupić rolki regulowane chłopięce, które dopasowują się do wzrostu stopy dziecka. W sprzedaży można znaleźć rolki wielu marek, które różnią się rodzajem zastosowanych materiałów. Rolki powinny być dopasowane do umiejętności dziecka. Małe i miękkie kółka zapewniają lepszą przyczepność do różnego rodzaju podłoża. Rozmiar buta do jazdy na rolkach powinien być mierzony w skarpetce o standardowej grubości, którą dziecko zwykle nosi (bez obuwia lub grubych wełnianych skarpet). Buty do jazdy techniką łyżwową należy mierzyć w pozycji stojącej z lekko ugiętymi kolanami. Cholewka buta nie może uciskać łydki ani powodować dyskomfortu. Same buty nie mogą uciskać palców ani pięt. Kółka wrotek dla maluchów muszą być wykonane z elastycznego poliuretanu z domieszką gumy (PU). Nie warto kupować rolek z twardymi plastikowymi kółkami. Tylko poliuretan może zapewnić dzieciom cichą i wygodną jazdę.

Takie kółka sprawiają, że nierówności, takie jak te na utwardzonych drogach, są nieco mniej odczuwalne dla dziecka. Dla dzieci najlepiej wybrać rolki z małymi, miękkimi kółkami. Są one bezpieczniejsze, łatwiej nimi manewrować, wolniej przyspieszają, zapewniają lepszą przyczepność do podłoża i tłumią drgania.